Coriolus v optimální koncentraci 90 x 500mg

Kód: CORIOLUS
690 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
20.11.2019

Vysoce kvalitní veterinární přípravek Coriolus, kterého si staří Číňané cenili pro jeho vitalizující účinky na tělo i mysl. Tradiční medicína věří v jeho podpůrné vlastnosti při léčbě nádorových onemocnění.

Coriolus nemůžeme nabízet jako doplněk stravy na základě absurdní vyhlášky EU. Nabízíme ho tedy jako veterinární přípravek.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zatímco v tradiční čínské medicíně TCM je Coriolus, která roste téměř kdekoliv na světě, užívána již po staletí a je známa i v lidové medicíně v Jižní Americe, její využití jako medicinální houby je v Evropě stále ještě v plenkách. 

Díky zpracování metodou dvojité extrakce nabízíme vysoce kvalitní výtažek z Coriolu v ideálním poměru účinných látek pro nejlepší výsledky:

 • 40 % polysacharidů (min. 400mg/g)
 
Obsah balení: 90 kapslí á 500mg extraktu - v želatinových či rostliných kapslích (rostlinné jsou vhodné i pro vegany)
 
Složení v 1 kapsli:
Coriolus, outkovka pestrá, Coriolus versicolor, 100% čistý extrakt - 500mg
pomocné látky: bez pomocných látek, aditiv a konzervantů
 
O Coriolu 
Coriolus (outkovka pestrá, Yunzhi) v překladu z angličtiny (turkey tail) znamená krocaní ocas, a to pro svůj vzhled. Byl také nazýván trávou říše nebes. Coriolus roste na trouchnivějících kmenech v mírném podnebném pásu v Evropě, Asii a Severní Ameriky.
V Číně byl Coriolus vysoce ceněným léčivem na čínském dvoře a to hlavně pro jeho vitalizující účinek, jelikož působí pozitivně jak na tělo, tak na mysl.
 
Díky obsahu mnoha druhů specifických betaglukanů se dá říci, že nejzásadnější účinek Coriolu je podle tradiční medicíny v jeho pomoci při léčbě nádorových onemocnění (stejně jako u většiny ostatních medicinálních hub). Rakovina je totiž z čínského pohledu pouze nerovnováha organismu. Například v Koreji doplňuje Coriolus lékařské ošetření u 70% všech pacientů s rakovinou.

Terapeutické účinky Coriolu u domácích zvířátek:

 • doplňková terapie při rakovině a prevence rakoviny + kterékoliv houby, dle typu nádoru
 • zlepšení snášenlivosti chemoterapie a radioterapie – posílení imunitního systému + Reishi, ABM, Shiitake
 • podpora při poruchách funkce jater + Maitake, Reishi, ABM, Shiitake
 • posílení tělesného obranného systému, především proti virovým a bakteriálním nemocem + ABM, Cordyceps CS-4, Reishi, Shiitake
 • protiplísňový účinek + Shitake
 • při únavových stavech + Reishi, Cordyceps CS-4
 • při napadení parazity a patogeny jakéhokoliv druhu
 • pro podporu regenerace sliznic (sinusitidy, chronické urologické záněty) + Cordyceps
 • pro snížení nežádoucích účinků očkování
 • před operacemi či po nich

 

V terapeutické praxi je Coriolus nejsilnějším bojovníkem s různými druhy patogenů. Je mu jedno, jestli to jsou bakterie, chlamydie, viry, kvasinky, borelie, koky nebo rakovinové buňky.
Skenuje náš organismus a vyhledává tyto škůdce a následně je likviduje. Abych byl tedy přesný, nedělá to přímo, ale pomocí jednotlivých buněk našeho imunitního systému. Z hub je v tomto nejlepší.
Trochu se mu přibližuje Reishi, ale ta je více vyživující, lépe podporuje vitalitu. Trochu je podobná i Chaga, ale ta je více zaměřená na trávicí systém. Coriolus má mnohem širší zaměření.
Je to nejčastěji užívaná houba u různých onkologických problémů. Dává se u rakoviny plic, jícnu, rakoviny prsu, děložního čípku, dělohy, krve (leukémie), u lymfomu (rakovina mízní tkáně, projevuje se zduřením uzlin), střev (s ABM, po měsíci ABM vysadit a dát houbu podle akt. stavu), u melanomu (rakovina kůže), mozku, obecně u rakovin pod pupkem. Vždy pokud jsou metastáze
Může se podávat a je dobré ho podávat i během konvenční léčby, kterou bývá chemo či radioterpaie. Nejen že pomáhá likvidovat rakovinné buňky, ale pomáhá organismu zvládnout náročnou konvenční léčbu, kterou obvykle provází mnoho nepříjemných vedlejších příznaků.
 
Představte si, že jste onemocněli chřipkou. Trochu se léčíte, trochu chodíte do práce. Příznaky časem vymizí, imunita zvítězila. Ale část patogenu se uloží do hlubších vrstev našeho organismu. A stačí pak nějaké oslabení či stresová situace a patogen se začne projevovat. Většinou to nejsou silné příznaky, ale velmi obtěžující. A velmi různorodé. Bolesti hlavy, bolesti po těle, bolesti v krku, oteklé uzliny, malátnost, jako by to nebylo vaše tělo, pocit zvýšené teploty, neobvyklé pocení atd. Pacienti to často popisují "jako by na mě něco lezlo". A skrytým patogenem může být cokoliv, chřipkové viry, chlamydie, EB viry, borelie, kvasinky... A na vše je výborný Coriolus. Třeba u kvasinek je dobré ho kombinovat s houbou Polyporus. Coriolus kvasinky vybije, Polyporus jim sebere potravu (odvádí z organismu vlhkost).
Toto je čínský postup detoxikace, takže bychom mohli říci, že Coriolus je výborný na detoxikaci organismu. Ale jak jsme si popsali výše, nejde jen o odstranění patogenů...
 
Lze ho použít i u akutních infekcí respiračního systému. Dávají se na několik dní vyšší dávky. Obvykle s betaglukanem.
 
Imunitu dokáže nejen stimulovat, ale jako podně většina hub i tlumit, pokud je její odpověď nepřiměřená. Toho se využívá u autoimunitních onemocnění: štítné žlázy, revmatoidní artritidy, bronchiálním astmatu apod.
 
Další dobrou vlastností Coriolu je, že dokáže regenerovat sliznice. Toho se využívá po radioterapiích, ale třeba i u astmatu, sinusitidách. Pomáhá i děložní sliznici, proto se dává jako příprava na těhotenství spolu s Cordycpesem.
 
Má též výrazné protizánětlivé účinky a to jak u akutních, tak i chronických zánětů. Proto se používá spolu s Reishi a Auriculárií  u zánětlivých onemocnění pohybového aparátu. Nebo s Chagou či Hericiem u zánětů trávicího traktu - Crohn či ulcerózní kolitida. Nebo spolu s Cordycpesem při zánětu močového měchýře. Ale jen v mezidobí, když stav není akutní. Pokud je stav akutní, tak se Cordycpes vysadí a zvýší se dávky Coriolu.
 
Stejně jako většina medicinálních hub má hepatoprotektivní účinky, ochraňuje a regeneruje jaterní buňky.
 
Používá se třeba u únavových stavů, často s Reishi či Cordycpesem.
 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vše co potřebujete vědět o golfu

Golfová poradna

Poradna
Aktuality