Cobra golf

Cobra golf   Cobra golf - značkové golfové vybavení

 

Cobra golf je golfová obchodní značka společnosti Puma golf. Golfové hole Cobra golf jsou zaměřeny nejen na hráče se single HCP, ale myslí i na ostatní hráče, kteří si chtějí především zahrát a nemuset moc trénovat. Těmto golfovým hráčům Cobra golf každý rok vylepšuje řady golfových holí King Cobra, Baffler.

Cobra golf nyní vyrábí jedny z nejkvalitnějších a cenově dostupných golfových holí v Evropě. Hráči všech golfových kategorií si u Cobry najdou hole přesně pro svůj styl švihu.

Společnost Cobra Golf Inc. byla založena v roce 1973 panem Thomasem Crow, bývalým austrálskym amatérskym hráčem (vítěz Australian amateur golf championship z roku 1961), který předtím 20 let pracoval v oblasti výroby holí. Crow emigroval do USA a v San Diegu v Kalifornii založil svojí vlastní golfovou společnost aby vyráběl unikátní hůl pro hru ze špatných podmínek, kterou sám navrhnul "Baffler" (rescue hůl). Vybudoval tak společnost, která měla silnou reputaci v inovacích. Později přidal i velice kvalitní vlastní sety želež. Cobra byla první společnost, která nabízela lehké grafitové šafty na železa. To zejména přineslo rozšíření oblíbenosti golfu u seniorů a žen, kterým grafitové šafty umožnili méně námahy, rychlejší švih a delší rány.

Velkým obchodním úspěchem v 90. letech přinesla série King Cobra, která se inspirovala velkou úspěšností dřev Big Bertha společnosti Callaway. Big Bertha byli dřeva, která umožňovala výrazné zlepšení hry pro amatérské hráče díky zvětšené (oversized) úderové ploše a zvětšené zásahové ploše (sweetspot). Na rozdíl od společnosti Callaway, která dlouho zůstavala jenom u dřev ale nabídla Cobra rychle také oversized železa.