Hybrid

Co je golfová hůl s názvem hybrid

Jak už mají tyto golfové hole ve svém názvu, jsou jednoduše řečeno "křížencem" dřeva a železa. Jejich použití je však velice univerzální a přes počáteční averzi golfové komunity dnes už patří alespoň jeden hybrid do bagu téměř každého profesionálního golfisty. U profesionálů nahrazují především nejdelší železa, ale u amatérů mají hybridy daleko širší využití. Oproti dřevům mají výhodu, že jsou přece jen kratší a proto snadněji kontrolovatelnější a oproti dlouhým železům jsou mnohem tolerantnější a opět snadněji hratelné.

Dají se využít jak pro hru z týčka, tak z ferveje a také rafu, kdy hlava hybridu prochází hustou trávou lépe než hlava železa, která se má tendenci zavírat. Hybridy jsou nejen snadněji hratelnější než delší železa, ale mají i větší dostřel. Standardně budete vždy stejným číslem hybridu průměrně o cca 15 m dále než stejným číslem železa.

O vzrůstající oblibě hybridů svědčí skutečnost, že přední výrobci holí konstruují střední a delší železa jako hybridy a dokonce se vyrábějí i celé hybridní sety, které velice usnadňují hru pro začátečníky a ty, kteří nemají příliš času na trénink. Pro začátek můžeme jeden hybrid určitě doporučit a potom uvidíte sami.