Hybrid

Co je golfová hůl s názvem hybrid

Jak už mají tyto golfové hole ve svém názvu, jsou jednoduše řečeno "křížencem" dřeva a železa. Jejich použití je však velice univerzální a přes počáteční averzi golfové komunity dnes už patří alespoň jeden hybrid do bagu téměř každého profesionálního golfisty. U profesionálů nahrazují především nejdelší železa, ale u amatérů mají hybridy daleko širší využití. Oproti dřevům mají výhodu, že jsou přece jen kratší a proto snadněji kontrolovatelnější a oproti dlouhým železům jsou mnohem tolerantnější a opět snadněji hratelné.

Dají se využít jak pro hru z týčka, tak z ferveje a také rafu, kdy hlava hybridu prochází hustou trávou lépe než hlava železa, která se má tendenci zavírat. Hybridy jsou nejen snadněji hratelnější než delší železa, ale mají i větší dostřel. Standardně budete vždy stejným číslem hybridu průměrně o cca 15 m dále než stejným číslem železa.

O vzrůstající oblibě hybridů svědčí skutečnost, že přední výrobci holí konstruují střední a delší železa jako hybridy a dokonce se vyrábějí i celé hybridní sety, které velice usnadňují hru pro začátečníky a ty, kteří nemají příliš času na trénink. Pro začátek můžeme jeden hybrid určitě doporučit a potom uvidíte sami.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení